Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespoły, grupy i kółka zainteresowań

W  naszym ośrodku kultury działają zespoły i koła zainteresowań umiejscowione w grafiku planu tygodniowego i tak:

Zespół folklorystyczny „Laskowiacy” z kapelą ludową grająca na żywo. Zajęcia odbywają się w każde środowe popołudnie. W pełnym składzie (2 grupy wiekowe) liczy ok. 36 osób. Prezentuje tańce i pieśni regionu wielkopolski. Zespół zdobył wyróżnienie na Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Poznaniu. Występuje nie tylko w naszej gminie, lecz jest zapraszany na różne imprezy poza nią. Zawsze jest obecny na festynach ludowych, dożynkach, świętach narodowych, występach okazjonalnych, itp. a lansowany slogan reklamowy zespołu:

Chcesz w przyszłości Tańczyć z Gwiazdami, zacznij od przedszkola z Laskowiakami.

oraz nasza agitacja w tym kierunku zaowocowała zwiększeniem się liczby uczestników, w szczególności tych najmłodszych.

Mamy także swoją sekcję werblistek w skład, której wchodzi ok. 10 dziewcząt i chłopców, a która uświetnia nam różne uroczystości.

Kolejnym zespołem działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury jest Zespół Śpiewaczy „Złota Jesień”. (działa w marę potrzeb) Liczy on ok. 16 osób seniorów z zespołu Laskowiacy. Prezentowany repertuar to w większości własne teksty do znanych, popularnych i ludowych melodii. Ich występy zarejestrowane są na płytach audio i video. Ten zespół prezentujemy w kontaktach seniorskich i na złotych gminnych jubileuszach małżeńskich.

W Nowym Mieście działa chór „Domino Cantemus”. Chór jest obecny na wszelkich podniosłych uroczystościach. Ma on już swoją renomę. Ich występy zarejestrowane są na płytach CD i DVD. Gminny Ośrodek Kultury sprawuje nad nimi opiekę techniczną i w miarę możliwości finansową a próby odbywają się w piątki od godz. 18.00 w naszym ośrodku kultury.

W naszym Ośrodku Kultury swoją siedzibę mają trzy zespoły muzyczne.

Zespół pop rockowy Poisoned Seed, znany już zespół mający swoich fanów, oraz zespół Cisza. Trzeci zespół to kapela podwórkowa Wyrzynarka, która coraz śmielej poczyna sobie na scenie muzycznej koncertując na licznych zewnętrznych imprezach, nawet poza granicami wielkopolski. Nagrała ostatnio teledysk pokazywany w Polo TV. Te dwa zespoły to przekrój wiekowy od młodzieży po wiek dziadkowy.

W popołudniowym grafiku jest miejsce na zajęcia kół zainteresowań.

Warsztaty plastyczne - zajęcia prowadzone są przez instruktora dla grupy wiekowej dzieci i młodzieży. Ich prace prezentowane są na różnych okolicznościowych wystawach. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek w godzinach popołudniowych.

Zajęcia warcabowo – szachowe i tenisa stołowego w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00. W ramach zajęć prowadzone są turnieje, które cieszą się dużą popularnością w okresie ferii zimowych i wakacji letnich. W tym czasie uczestnicy korzystają z tenisa stołowego i stołu piłkarskiego.

Grupa teatralna „Szare myszki” prowadzona w każdy poniedziałek przez instruktora cieszy się dobrym uznaniem. Uczęszczające na nią dzieci i młodzież dobrze sobie radzą z poruszaniem się na scenie i nie straszny im mikrofon, to dla nich dobrze spędzony czas.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się popołudniowe zajęcia dla dzieci i młodzieży w rytmie Hip hop. Zainteresowanie jest tak duże, że utworzone zostały 4 grupy wiekowe. Zajęcia są dla dzieci i młodzieży są bezpłatne i prowadzi je instruktor ze Środy Wlkp.

Kontynuujemy także w tym roku zajęcia fitness z Zumby dla dorosłych. Raz w tygodniu w godzinach wieczornych. Zajęcia te cieszą się bardzo dużą popularnością i odbywają się w miarę możliwości także dwa razy w tygodniu.

Cały już czas działa w naszym ośrodku drużyna harcerska, która zbiórki odbywa popołudniami w czwartki.

Poprzez kulturę w naszym ośrodku promujemy także naukę.

Zajęcia programowe z języka angielskiego prowadzone przez nauczyciela przeznaczone dla dzieci szkoły podstawowej klas IV – VI i młodzieży gimnazjalnej oraz ponad gimnazjalnej. Zajęcia są płatne. Odbywają się w  środy od godz. 17.15 do 20.15 w dwóch grupach wiekowych. Uruchomiliśmy także kółko języka angielskiego dla najmłodszej grupy klas I-III szkoły podstawowej i w tym roku będzie ono kontynuowane w dwóch grupach. Zajęte te odbywają się w poniedziałki i czwartki i dla uczestników są bezpłatne.

Zajęcia z języka niemieckiego odbywają się w godz. popołudniowych w każdy wtorek w dwóch grupach zaawansowania. Uczestnikami tych zajęć językowych są dzieci ze szkoły podstawowej klas I - III, chętne do pogłębiania swej wiedzy w tym kierunku. Poznają nie tylko język, ale i informacje społeczno-kulturalne o naszych zachodnich sąsiadach i państwach anglojęzycznych.

Nauka gry na gitarze to kolejna propozycja warsztatów muzycznych prowadzona przez instruktora. Zajęcia są płatne. Odbywają się w poniedziałki od godz. 13.30 do 17.45.

Warsztaty wokalne inaczej nauka śpiewu, prowadzone są przez instruktorów muzyki przed festiwalami piosenek w miesiącach marzec/kwiecień i październik/listopad 2x w tygodniu w godz. popołudniowych, szczegółowy harmonogram podajemy na osobnych plakatach informujących o zbliżających się festiwalach piosenek.

Od września 2016r. w naszym Ośrodku działa filia Społecznego Ogniska Muzycznego z Jarocina. Zajęcia odbywają się popołudniami w każdy wtorek.

Szczegóły o zespołach i grupach w osobnych zakładkach.

ZAŁĄCZNIKI:

								

Regulamin uczestnika zajęć w GOK-u

Utworzono dnia 07.03.2017, 19:53

Oświadczenie dla uczestników pełnoletnich.

Utworzono dnia 03.03.2017, 10:13

Oświadczenie dla uczestników niepełnoletnich.

Utworzono dnia 03.03.2017, 10:13

Ważne informacje

Zobacz RELACJE FILMOWE z imprez:

⇒ WOŚP 2019

⇒ SYLWESTER 2018

⇒ Jasełka SP Boguszyn 2018

⇒ Festiwal Piosenki 2018

⇒ Gminne Jubileusze Małżeńskie

⇒ Obchody 100 lecia Niepodległości

⇒ DZIEŃ SENIORA 2018

⇒ Koncert ks. Skowrońskiego 2018

⇒ Dożynki 2018 Chocicza

⇒ Powitanie Wakacji Chwalęcin 2018

⇒ GARDŁORYKI 2018

⇒ WIANKI 2018

⇒ Szare myszki - Internet to nie wszystko 

⇒ Dzień Dziecka 2018 - reportaż filmowy

⇒ LASKOWIACY i TIP TOP Hermanów 2018

⇒ DEJW w Kruczynie 2018

i inne

SUBSKRYBUJ nasz kanał a będziesz na bieżąco informowany o nowych filmach.

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Pogoda