Zespoły, grupy i kółka zainteresowań

W ośrodku kultury działają zespoły i koła zainteresowań umiejscowione w grafiku planu tygodniowego i tak:

Zespół folklorystyczny „Mali Laskowiacy” z kapelą ludową grająca na żywo. Zajęcia odbywają się w każde środowe popołudnie. W pełnym składzie liczy ok. 20 osób w wieku przedszkolnym i klas początkowych 1-3. Zespół prezentuje tańce i pieśni nie tylko regionu wielkopolskiego. Od września planujemy utworzyć grupę średniaków czyli od klasy IV szkoły podstawowej. Zespół zdobył wyróżnienie na Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Poznaniu. Występuje nie tylko w naszej gminie, lecz jest zapraszany na różne imprezy poza nią. Zawsze jest obecny na festynach ludowych, dożynkach, świętach narodowych, występach okazjonalnych, itp. a lansowany slogan reklamowy zespołu:

Chcesz w przyszłości Tańczyć z Gwiazdami, zacznij od przedszkola z Laskowiakami.

oraz nasza agitacja w tym kierunku zaowocowała zwiększeniem się liczby uczestników, w szczególności tych najmłodszych.

Mamy także swoją sekcję werblistek w skład, której wchodzi ok. 10 dziewcząt i chłopców, a która uświetnia nam różne uroczystości.

Kolejnym zespołem działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury jest Zespół Śpiewaczy „Złota Jesień”. Liczy on ok. 16 osób seniorów. Prezentowany repertuar to w większości własne teksty do znanych, popularnych i ludowych melodii. Ich występy zarejestrowane są na płytach audio i video. Ten zespół prezentujemy w kontaktach seniorskich i na różnych przeglądach piosenki seniorów. M.in. na Gali Piosenki Seniorów w Środzie Wlkp.

W Nowym Mieście działa chór „Domino Cantemus”. Chór jest obecny na wszelkich podniosłych uroczystościach. Ma on już swoją renomę. Ich występy zarejestrowane są na płytach CD i DVD. Gminny Ośrodek Kultury sprawuje nad nimi opiekę techniczną i w miarę możliwości finansową a próby odbywają się w piątki od godz. 18.00 w naszym ośrodku kultury.

„Bel Canto” to grupa wokalna dziewcząt. (działa w marę potrzeb). Ich repertuar to znane standardy muzyki rozrywkowej, wykonywane a’capella na trzy głosy lub z podkładem muzycznym.

W naszym Ośrodku Kultury swoją siedzibę mają zespoły muzyczne.

Zespół pop rockowy Cisza, znany już zespół mający swoich fanów, Mogliśmy go usłyszeć na Wiankach i WOŚP.

W popołudniowym grafiku jest miejsce na zajęcia kół zainteresowań.

Zajęcia warcabowo – szachowe i tenisa stołowego w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00. W ramach zajęć prowadzone są turnieje, które cieszą się dużą popularnością w okresie ferii zimowych i wakacji letnich. W tym czasie uczestnicy korzystają z tenisa stołowego i stołu piłkarskiego oraz warcab i szachów.

Grupa teatralna „Szare myszki” to zajęcia teatralno-terapeutyczne, Prowadzone w każdy poniedziałek przez instruktora cieszą się dobrym uznaniem. Uczęszczające na zajęcia  dzieci i młodzież dobrze sobie radzą z poruszaniem się na scenie i nie straszny im mikrofon, to dla nich dobrze spędzony czas.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się popołudniowe zajęcia dla dzieci i młodzieży w rytmie Hip hop. Zainteresowanie jest bardzo duże, utworzone zostały 2 grupy wiekowe. Zajęcia są dla dzieci i młodzieży są bezpłatne i prowadzi je instruktor ze Środy Wlkp. Uruchomiliśmy od października 2018r. bezpłatne zajęcia taneczne tańca towarzyskiego dla dzieci. Podobnie jak na zajęcia w rytmie hip hopu tak i na te zajęciach dzieci i młodzież chętnie uczęszczają.

Kontynuujemy także w tym roku zajęcia fitness z Zumby dla dorosłych. Raz w tygodniu w godzinach wieczornych. Zajęcia te cieszą się bardzo dużą popularnością.

Cały już czas działa w naszym ośrodku grupa harcerska Szare Szeregi. Zbiórki odbywają popołudniami w poniedziałki.

Poprzez kulturę w naszym ośrodku promujemy także naukę.

Zajęcia programowe z języka angielskiego prowadzone przez nauczyciela przeznaczone dla dzieci szkoły podstawowej klas IV – VI i młodzieży gimnazjalnej oraz ponad gimnazjalnej. Zajęcia są płatne. Odbywają się w  środy w dwóch grupach wiekowych.

Zajęcia z języka niemieckiego odbywają się w godz. popołudniowych w każdy poniedziałek w dwóch grupach zaawansowania. Uczestnikami tych zajęć językowych są dzieci ze szkoły podstawowej klas I - VI, chętne do pogłębiania swej wiedzy w tym kierunku. Poznają nie tylko język, ale i informacje społeczno-kulturalne o naszych zachodnich sąsiadach i państwach niemieckojęzycznych.

Nauka gry na gitarze to kolejna propozycja warsztatów muzycznych prowadzona przez instruktora. Zajęcia są płatne. Odbywają się w poniedziałki.

Warsztaty wokalne inaczej nauka śpiewu, prowadzone są przez instruktorów muzyki przed festiwalami piosenek w miesiącach marzec/kwiecień i październik/listopad 2x w tygodniu w godz. popołudniowych, szczegółowy harmonogram podajemy na osobnych plakatach informujących o zbliżających się festiwalach piosenek.

Od września tego roku planujemy powrót filii Społecznego Ogniska Muzycznego z siedzibą w Jarocinie.

Szczegóły o zespołach i grupach w osobnych zakładkach.

ZAŁĄCZNIKI:

Regulamin uczestnika zajęć w GOK-u

Utworzono dnia 07.03.2017, 19:53

Oświadczenie dla uczestników pełnoletnich.

Utworzono dnia 03.03.2017, 10:13

Oświadczenie dla uczestników niepełnoletnich.

Utworzono dnia 03.03.2017, 10:13

Zobacz RELACJE FILMOWE z imprez:

⇒ DOŻYNKI 2019 Kruczyn

⇒ Upamiętnienie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej

⇒ "Powitanie Wakcji" w Chwalęcinie

⇒ GARDŁORYKI 2019

⇒ WIANKI 2019

⇒ Gminny Dzień Dziecka 2019

⇒ Gminny Dzień Strażaka i 70-lecie OSP Szypłów 2019

⇒ 70 lecie BPG i otwarcie filii biblioteki w Boguszynie 2019

⇒ Eliminacje powiatowe 24 WFPP Czerwonak 2019

⇒ TIP-TOP - Pakosław 2019

⇒ Festiwal Przedszkolaków 2019

⇒ Przegląd Teatrów 2019

⇒ FEST - Kabaretowa Biesiada Śląska 2019

⇒ BABINIEC 2019

⇒ Event Przemoc to Słabość

⇒ DZIEŃ KOBIET 2019 PZERiI

⇒ Ferie 2019

⇒ WOŚP 2019

i dużo innych

SUBSKRYBUJ nasz kanał a będziesz na bieżąco informowany o nowych filmach.

Październik 2019